Moto Klub Poseidon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jedan đir (i izbjegavanje životinja)

4 posters

Go down

Jedan đir (i izbjegavanje životinja) Empty Jedan đir (i izbjegavanje životinja)

Post  wulfy Mon Sep 12, 2011 2:57 am

Promukao sam od vikanja ispod kacige i svih mogućih i, mnogima, nemugićih psovki. Ne, đir je bio odličan, opuštajući, ali, jadne životinje ...

Budim se ujtro oko sedam a planovi za taj dan su ... pa, nikakvi, osim što moram doći uveče oko 23 časa na posao jer radim treću smjenu. Supruga oće na plažu, no, ja se tamo baš i ne opuštam. Kratki dogovor, ona ide sa nekim svojim društvom na plažu a ja sjedam na motocikl ... Krećem, izlazim iz Brajića i vozim ka Obzovici, kad, iza jedne krivine krdo konja na magistrali, tri-četri konja iz grupe počeše uznevereno da trče. Nimalo prijatna scena, samo, pitam se odakle toliki konji na sred puta. Nastavljam dalje prema Podgorici, pa Nikšiću gdje me u tunelu Budoš pristižu tri motocikla sa ČA tablicama iz susjedne Srbije. Vozimo zajedno do Žabljaka gdje zatičem dobar dio društva iz MK Poseydon. Ogrebem sa za kafu i krenem u Pljevlja, a u Pljevljima ... Idem dalje, ulazim u Srbiju, spust od Jabuke, asvalt izrovan a ograničenje ili 70 ili 80 Shocked Vozio sam ispod ograničenja. Kada sam već došao do Prijepolja greota bi bilo ne produžit i potrošit gume preko Zlatibora Twisted Evil Idem do Mačkata i onda prema Mogroj Gori i u jednoj krivini naglo kočim. Krave na putu. Uh, lagano između, i eto me na Mogroj Gori, te onda prelazim u Bosnu i Hercegovinu, a u Višegradu spazih da sam ipak ponio fotoaparat i naravno slijedi slikanje čuvenog motiva ...

[You must be registered and logged in to see this image.]

,,Jes' čitao ,Na Drini Ćuprija'?'' ,,Ču, bona, čito, hod'o po njoj''

[You must be registered and logged in to see this image.]

I s' druge strane mosta

[You must be registered and logged in to see this image.]

Od Višegrada se spuštam na Goražde gdje mi na izlazu istrčava konj ispred motocikla. Očigledno, konje iritira zvuk motocikla pa počnu da trče ko bez glave, ali, opet, meni na motociklu nije svejedno kada vidim konja u trku. Kako se približavam Gacku tako učestalije kočim ili se zaustavljam jer se po putu često šetaju krave, nekad same, nekada u grupi. Tri puta sam i isprobavao kako drže gume pri naglom kočenju zahvaljujući kravama na putu. Kada sam se deseti put zaustavio radi krava na putu prestao sam da brojim, ali u prvi restoran koji stanem narućiću nešto goveđe. A, na nekada popularnom mjestu sve pusto, hotel ,,Mladost'' i hotel ,,Sutjeska'' su ruine, isto tako oni silni restorani, prodavnice, ... Tek, jedna kafana otvorena koju su napunili gosti iz autobusa novosadskih tablica

[You must be registered and logged in to see this image.]

A ta kafana gleda na:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Idem dalje i više ne brojim krda krava po putu. Do Bileće me već hvata paranoja da ću motociklom da udarim neku životnju na putu. U Trebinje se kratko zadržavam i vozim ka granici i u jednom usjeku sjetim se da je jedan kolega imao baš tu bliski susret sa kozom i usporavam. Paranoja, kažem vam. Iznad Boke stajem da uporedim sa kojim je sredstvom bolje putovati

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ček, da približim ono u pozadini

[You must be registered and logged in to see this image.]

Hm, :think: Da li bi na onom čudu imao ovako blesav kez? Ne, sigurno. Da li bi me na onom čudu hvatale neke paranoje? Od životinja ne bi, ali ostale paranoje nisu isključene. Dok se prebacujem trajektom na drugu obalu pada mrak. Lagano stižem u Tivat, a od Tivta non-stop kolone. Vozim lagano, ne žurim, već sam dosta kilometara napravio i imam sasvim dovoljno vremena. Prolazim rasksnicu ,,kod jugodrva'', ispred mene dva automobila koja idu oko 50 km/h i ja ih ne pretićem već pratim taj tempo (srećom). Kad, na vozilu ispred mene se pale stop svjetla i automobil naglo koči, ja se instiktivno prebacujem u susjednu traku i kočim, dok prvo vozilo koči i takođe skreće u susjednu traku. Ne shvatam šta se dešava, mrak je, a farovi nisu dovoljni, kad odjednom shvatam, tri klinca su bacila psa ispred prvog automobila Evil or Very Mad Popizdio sam u momentu i odlučujem da se ne dižem sa motocikla već da prvo brojim do deset, ova dvojica su izašli iz automobila ... Valjda neće sjutra biti o tome u novinama. Definitivno, današnju vožnju mogu nazvati vožnjom izbjegavanja životinja na putu, no, nisu krive jadne životinje, krivi su (ne)ljudi. Napravio sam nešto preko 700 km što je bilo dovoljno da se opustim. Ipak, onaj icident koji se desio pred sam kraj vožnje ne može pokvariti dobro raspoloženje.
wulfy
wulfy

Posts : 158
Join date : 2009-12-15
Age : 47
Location : Budva

http://www.pontaradio.com

Back to top Go down

Jedan đir (i izbjegavanje životinja) Empty Re: Jedan đir (i izbjegavanje životinja)

Post  Gastrorider Mon Sep 12, 2011 11:09 am

,,Jes' čitao ,Na Drini Ćuprija'?'' ,,Ču, bona, čito, hod'o po njoj''

aaaaa to je prevod onog teksta na arapskom po sred cuprije study

ps ja sam dosao poslije tebe na Zabljak i ogrebao se za rakiju i kafu, tako... da nijesi zurio bilo bi... Jedan đir (i izbjegavanje životinja) 34279
Gastrorider
Gastrorider

Posts : 1338
Join date : 2009-12-14
Age : 29
Location : LIJEVO

Back to top Go down

Jedan đir (i izbjegavanje životinja) Empty Re: Jedan đir (i izbjegavanje životinja)

Post  wrong rider Mon Sep 12, 2011 3:53 pm

O Vukane uopste nas nijesi razocarao, ti kad imas slobodan dan ovo ti je mini tura What a Face Jedan đir (i izbjegavanje životinja) 34279
wrong rider
wrong rider

Posts : 995
Join date : 2009-12-13

Back to top Go down

Jedan đir (i izbjegavanje životinja) Empty Re: Jedan đir (i izbjegavanje životinja)

Post  PANTO Mon Sep 12, 2011 11:02 pm

Da si ostao sa nama imao bi jos jedan bliski susret sa zivotinjama..... jagnje na tanjiru, nije opasno Evil or Very Mad , a ni za izbjegavanje Jedan đir (i izbjegavanje životinja) 95918
PANTO
PANTO

Posts : 189
Join date : 2009-12-17
Age : 52
Location : Budva

Back to top Go down

Jedan đir (i izbjegavanje životinja) Empty Re: Jedan đir (i izbjegavanje životinja)

Post  Gastrorider Tue Sep 13, 2011 12:59 am

PANTO wrote:Da si ostao sa nama imao bi jos jedan bliski susret sa zivotinjama..... jagnje na tanjiru, nije opasno Evil or Very Mad , a ni za izbjegavanje Jedan đir (i izbjegavanje životinja) 95918

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Jedan đir (i izbjegavanje životinja) 95918 Jedan đir (i izbjegavanje životinja) 95918 Jedan đir (i izbjegavanje životinja) 95918 Jedan đir (i izbjegavanje životinja) 95918 Jedan đir (i izbjegavanje životinja) 95918 Jedan đir (i izbjegavanje životinja) 95918 Jedan đir (i izbjegavanje životinja) 95918 Jedan đir (i izbjegavanje životinja) 95918 Jedan đir (i izbjegavanje životinja) 95918 Jedan đir (i izbjegavanje životinja) 95918 Jedan đir (i izbjegavanje životinja) 95918 Jedan đir (i izbjegavanje životinja) 95918
Gastrorider
Gastrorider

Posts : 1338
Join date : 2009-12-14
Age : 29
Location : LIJEVO

Back to top Go down

Jedan đir (i izbjegavanje životinja) Empty Re: Jedan đir (i izbjegavanje životinja)

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum