Moto Klub Poseidon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alpe 2010

+6
Gračo
Madza
MrvicA
ivan grozni
goran69
bokibd
10 posters

Go down

Alpe 2010 Empty Alpe 2010

Post  bokibd Sat Aug 28, 2010 3:42 pm

E konacno i mi da krenemo. Zelja nam je bila da se provozamo kroz Alpe i da obidjemo sto vise pasova ali opet da se ne forsiramo nego da uzivamo u voznji i predjelima. Zato smo put isplanirali tako da dnevno ne prelazimo vise od 300-400 km u prosjeku, osim prvog dana kada treba da predjemo oko 700km do Slovenije.
Odlucili smo da u nedelju ujutro krenemo sto ranije da bi izbjegli guzve na putevima i vrucinu. Dogovor pada u 5 iz Budve.
U zadnji momenat se odlucujemo da umjesto Jadranskom magistralom idemo preko Trebinja i da se direktno ukljucimo na auto put. Znamo da ce biti dosadno ali nama su cilj Alpe a ne Hrvacko primorje, to cemo neki drugi put.

Odluka da krenemo preko Trebinja u da izbjegnemo haus na jadranskoj magistrali se pokazala kao veoma dobra. Posle Trebinja se odvajamo za Mostar, put je solidan a saobracaja skoro da i nema.

Prva pauza u Bosni, vec je ugrijalo treba piti dosta vode.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dolazimo do auto puta, osim ljepo uredjenih odmorista nema se sta vidjeti. polako je i tamo pocela guzva ali sigurno ne tako velika kao na magistrali. A i prosjecna brzina od 130-140km/h ce nam znatno smanjiti vrijeme potrebno da dodjemo do Slovenije. Jedino sto Belog prine je to so mu je Kle postao dosta zedan na auto putu pa mu je sa 4.3l koliko obicno trosi sada pri brzini od 140-150 trosi 7l Laughing Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]

konacno smo se dokopali Delnica i izasli sa auto puta. Na prvoj benzinskoj srijecemo Njemca koji sa svojom Afrikom obilazi alpe ali malo sprednim putevima. Svaka njemu cast, ja sam nebi mogao.

[You must be registered and logged in to see this image.]

I konacno stizemo u Kocevje gdje cemo prenociti, pronalazimo neki pansion pored jezera.Raspakivanje, tusiranje i malo da protegnemo noge poslje dosadnog dana na auto putu.
Kocevje je fin gradic,barem se nama tako ucinili fine kuce jezerce....
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kasnije smo se vratili i vecerali u penzionu, a ovaj pas je pomno pratio svaki nas pokret dok smo vecerali. Na kraju nam ga je bilo zao ali nam gazda nije dozvolio da mu damo malo hrane.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sledece jutro nije mnogo obecavalo. Magla, hladnoca... Dorucnovali smo na terasi penziona a vrijeme se polako proljepsalo. U penzionu su bili smjesteni otac i sin koji namotorim idu za Grcku iz Njemacke. Malo smo popricali, dali im po koji predlog sta trebaju vidjeti kad budu prolazili kroz Crnu Goru.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Iz Kocevja preko Ljubljane izbjegavajuci auto put preko Wurzenpassa smo krenuli do Villacha, moramo da svratimo do Louisa. Sto i nije bila pametna ideja jer da smo ostali malo duze potrosili bi sve pare i drugi dan se odma vratili kuci. Laughing Laughing Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kako smo na jedvite jade uspjeli da izadjemo iz Louisa krecemo prema Grosglockneru nasem sledecem cilju. I polako pred nama pocinju da se otvaraju predivni predjeli. Stajemo svako malo i slikamo sve zivo. A onda zakljucujemo da ako nastavimo ovako necemo tamo stici do prekosutra. Iz Villacha do Gros-a smo isli preko Arnoldsteina, Hermagora,Oberdrauburga.
[You must be registered and logged in to see this image.]

posto smo u Iselsberg stigli dosta kasno (zbog konstantnog stajanja i slikavanja) odlucujemo da tu potrazimo smjestaj i da tek onda krenemo do glecera. Smjestaj nalazimo veoma brzo, placamo i idemo gore dok jos ima svjetla.

Kod Heiligenbluta stajemo da slikamo prirodu i krecemo ka naplanoj rapi Gros-a, kad ono KLE nece da krene. Upalimo motor ubacis u prvu icim malo pustis kvacilo on se ugasi. Zakljucujemo da je sto posto neki prekidac u pitanju cim motor radi na leru a nece da ide. Mala konsultacija sa nasim strucnjakom za struju Wrong Raiderom i kvar je za 3 sekunde odklonjen. Zaribao prekidac na nogaru. Wrongu se ovom prilikom zahvaljujemo.

E sad ovo sto sljedi se nemoze rjecima opisati.Kakvi prizori!!!! Grosglockner nas je ostavio bez daha. Ne znam sta bi napisao. Evo slika, mada ni one ne mogu docarati tu ljepotu u potpunosti. Ovdje cu se definitivno vratiti.

[You must be registered and logged in to see this image.]

NA kraju je i dobro ispalo sto smo se gore popeli malo kasnije jer su nam rekli da je preko dana bio totalni haus i zakrcenje saobracaja. mi smo gore bili oko 6-7 popodne i bilo je vrlo malo ljudi. Puni utisaka vracamo se u Iselsberg da se odmorimo sutra pravac Italija.

Ujutro odmorni krecemo prema Italiji. Plan nam je da danas preko nekoliko passova dodjemo do podnozija onog najglavnijeg. Krecemo prema Cortini d' Ampezzo. Uspu nas iznova odusevljavaju predjeli i pejzazi. Sve sredjeno sve na svom mjestu. Kakav sm0 mi neradnicki narod. Ovdje se obradjuje svaki pedalj zemlje, uzbrdice, nizbrdice sve je iskorisceno i privedeno namjeni.

[You must be registered and logged in to see this image.]

kod Carbonina odlucujemo da skrenemo lijevo Preko Passo Tre Croci do Cortine.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslje Cortine slijedi Passo Falcarego. Predivan put, puno motorista, savrsen asfalt i krivine. Sta reci...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Krecemo dalje prema Passo Pordoi. Izmedju jos mnogo lijepih prizora.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dolazimo do Passo Pordoi, koji mi se jako svidio ima savrsene krivini i asfalt i put je dosta sirok. Tako da covjem moze malo da se poigra.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslje toga idemo prema Val Gardenu gdje sipamo gorivo. Pa krcemo preko Passo di Sella do Bolzana pa prema Meranu. Ove dane je bilo savrseno vrijeme a sada se nesto naoblacilo a u daljini vidimo da vec uveliko pada kisa. Polako ce i mrak ma odlucujemo da nadjemo smjestaj. Hm... lakse reci nego uciniti. Posto i Italiji traju praznici sve je puno. I Tako trazeci dolazimo do Silandra gdje iz 5-6 pokusaja nalazimo jednu privatnu kucu sa vrlo lijepom sobom.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Uvece se spustilo takvo nevrjeme da smo mislili da cemo ostati ovdje jos 2 dana dok neprodje. Cak je i struje nestalo. A ja mislio da se to samo u CG desava. Laughing Laughing

Svanuo je divan dan. Nevremena kao da nije ni bilo. pakovanje i idemo. Ceka nas sledec Pass.

Passo Dello Stelvio, koliko sam se samo radovao ovome. Krecemo rano ujuto oko 7 da izbjegnemo guzvu na vrhu. Koliko krivina serpentina. Covjek ne zna gdje bi stao i sta sve slikao. Samo jedan savjet pre slika kada se penjete na Stelvio bolje je da to uradite od Bormia prema vrchu, mi smo isli drugim smijerom. Sa ove strane od Silandra je put dosta uzak i ostecen tako da covjek ne moze stroz da se opusti. A sa strane od Bormia je put savrsen. Evo slika.

Posto me Wulfi zamolio ova slika je samo za njega

[You must be registered and logged in to see this image.]

A ove ostale mozete da gledate i vi. Laughing Laughing Laughing Laughing
[You must be registered and logged in to see this image.]

Osjecaj na vrchu je fantastican. Odma sam se sjetio Charuge koji je ovdje bio par dana ranije. Bilo mi je jako zao sto nam nije uspjelo da se nadjemo na vrchu to bi bilo super.

Naravno Poseidoni su morali ostaviti trag na Stellviu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

A i kao pravi Crnogorci. Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]

Vec je polako pocela da se stvara guzva na vrchu i mi odlucujemo da spustimo dole prema Bormiu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kod Bormia skrecemo prema Passo Gavia.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Dok su neki odmarali
[You must be registered and logged in to see this image.]

Neko je morao da vodi racuna da nesto ne popustimo. Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]

Odatle smo krenuli prema Passo del Tonale.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Odatle krecemo prema Bellunu. Na putu smo se malo pogubili ali nam je poslije bilo drago jer smo prolazili kroz predivne seoske predjele.
U Bellunu nalazimosmjestaj vrlo brzo malo smo otisli do grada prosetali sutra krecemo kuci. Ova 4 dana su bila fenomenalna, definitivno se ovo mora ponoviti. Presli smo samo djelic onoga sto se moze vidjeti u Alpama, na zalost kratak odmor nam nije dozvoljavao da ostanemo duze.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na putu do kuce smo Svratili do Skrdina kod naseg prijatelja Josipa gdje smo prespavali i ranom zorom krenuli za Budvu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

I sta reci na kraju osim...

[You must be registered and logged in to see this image.]
bokibd
bokibd

Posts : 277
Join date : 2010-01-10
Age : 42
Location : Bečići Hills

http://www.me.poolcover-ipc.com

Back to top Go down

Alpe 2010 Empty Re: Alpe 2010

Post  goran69 Sat Aug 28, 2010 6:31 pm

WOW Shocked Shocked
goran69
goran69

Posts : 269
Join date : 2010-01-04

Back to top Go down

Alpe 2010 Empty Re: Alpe 2010

Post  ivan grozni Sun Aug 29, 2010 9:00 am

Vala, Boki, svaka vam cast za put.
Samo mi reci koliko je kostalo ovo prelijepo putesestvije.


Pozdrav.
ivan grozni
ivan grozni

Posts : 776
Join date : 2009-12-14
Age : 43
Location : Istocna Budva

Back to top Go down

Alpe 2010 Empty Re: Alpe 2010

Post  bokibd Sun Aug 29, 2010 1:02 pm

A znas ono standardno oko 100 eura dnevno.
bokibd
bokibd

Posts : 277
Join date : 2010-01-10
Age : 42
Location : Bečići Hills

http://www.me.poolcover-ipc.com

Back to top Go down

Alpe 2010 Empty Re: Alpe 2010

Post  MrvicA Sun Aug 29, 2010 4:11 pm

Fenomenomenalno Alpe 2010 95918
MrvicA
MrvicA

Posts : 517
Join date : 2009-12-13
Age : 45
Location : Budva

Back to top Go down

Alpe 2010 Empty Re: Alpe 2010

Post  Madza Mon Aug 30, 2010 2:40 am

BRAVO JUNACE!!!!SUPER TURA!
Madza
Madza

Posts : 112
Join date : 2010-04-26
Age : 43

Back to top Go down

Alpe 2010 Empty Re: Alpe 2010

Post  Gračo Mon Aug 30, 2010 10:01 am

Boki ovo je prava stvar, uh...!
Gračo
Gračo

Posts : 330
Join date : 2009-12-14
Age : 54
Location : Kotor

Back to top Go down

Alpe 2010 Empty Re: Alpe 2010

Post  tdm93 Mon Aug 30, 2010 11:52 am

sta reci vrhunski samo sime pomamio
tdm93
tdm93

Posts : 613
Join date : 2009-12-14
Age : 56
Location : Budva

Back to top Go down

Alpe 2010 Empty Re: Alpe 2010

Post  wrong rider Mon Aug 30, 2010 3:11 pm

Bravo Alpe 2010 34279 znao sam da nešto fali na Stellviu e sad je sve ok od kad imaju trag ekipe

Alpe 2010 772757 Alpe 2010 95918
wrong rider
wrong rider

Posts : 995
Join date : 2009-12-13

Back to top Go down

Alpe 2010 Empty Re: Alpe 2010

Post  PANTO Mon Aug 30, 2010 7:33 pm

Svaka cast! Alpe 2010 95918
PANTO
PANTO

Posts : 189
Join date : 2009-12-17
Age : 52
Location : Budva

Back to top Go down

Alpe 2010 Empty Re: Alpe 2010

Post  Jocko Africa Mon Aug 30, 2010 7:37 pm

Ozbiljna voznja........i dobro vrijeme ste odabrali,da se maknete od ove zege.Nemam suvisni komentar.......Krasno decki !!!! Arrow
Jocko Africa
Jocko Africa

Posts : 369
Join date : 2009-12-15
Age : 45
Location : Cetinje

Back to top Go down

Alpe 2010 Empty Re: Alpe 2010

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum